Видатний англійський фантаст Г.Дж. Уеллс. Точка зору дорослого і дитини в новелі «Чарівна крамниця».
Для настрою замість вступу!😉💥
👇
👇
Про автора новели "Чарівна крамниця"
Герберт Уеллс - автор великої кількості романів (найвідоміші - «Машина часу», «Людина-невидимка», «Війна світів», «Перші люди на Місяці»), оповідань - загалом близько 110, а ще - наукових праць з хімії, біології, педагогіки - їх близько 500. Як бачимо, це була надзвичайно активна й багатогранна творча людина, яка вміла організовувати свій час і в усьому досягати відчутних результатів. Герберт Уеллс увійшов у літературу як автор науково-фантастичних творів на соціальні теми. Залюблений у науку, Уеллс розповідає про дивовижні пригоди, які трапляються з людьми на Землі або на інших планетах у близькому чи далекому майбутньому. Він широко використовує популярні на початку XX ст. наукові гіпотези. Деякі з них справдилися, реалізацію інших, можливо, спостерігатимуть покоління, які прийдуть після нас. Разом з тим, Герберт Уеллс пише оповідання, які не спираються на науку, а дозволяють розквітнути людській уяві та фантазіям. В результаті в оповіді стирається тонка межа, що відокремлює реальний світ та людське уявлення про нього.
Передбачення Уеллса, які здійснилися
Більше дізнатись про Г. Уеллса можна, переглянувши відео:
Передбачення Уеллса, які здійснилися
Більше дізнатись про Г. Уеллса можна, переглянувши відео:
Про що йдеться у новелі
"Чарівна крамниця"?
Всі ми виростаємо на казках і всьому житті, що залишилося, чекаємо дива. Від нашого сприйняття світу залежить, відбудеться воно чи ні. Герберт Уеллс у новелі “Чарівна крамниця” показав нам, як по-різному діти й дорослі бачать і сприймають світ. Доторкнутися до чарівництва вдається не всім, тому що людині необхідна нестримна фантазія, воля від земних турбот і твердого реалізму. Такий погляд на життя зберігають діти (хоча не всі), а дорослі, може, і хотіли б, але не можуть. Уеллс показав нам, що батько Джипа ладен був повірити в дива, але тривога за хлопчика знищила відчуття чарівництва, що пробуджувалось в його душі.
В тексті можуть трапитись незнайомі слова! Ознайомтесь!👇
Раджу прочитати книгу з ілюстраціями!
або
https://irinarogova.blogspot.com/2016/04/blog-post_37.html#more
Аудіокнига:
Дайте усно відповіді на питання!
Джип — вихований хлопчик. Він довірливо і чемно звертався до продавця. А побачивши таку кількість іграшок був стриманим і не набридав благанням купити щось. «Хлопчик говорив дуже мало, але очі його були промовисті. Багатозначними були і його руки, що тримали біля грудей покупки. Джип стояв невимовно схвильований». Повернувшись додому, Джип не перестає вірити в дива, і тішиться отриманим подарункам. «Він не був наляканий, не був розгублений; його просто страшенно тішило те, як минув день …» Краса внутрішнього світу Джипа безмежна. Він не лише сам вірить у дива, а й може дарувати їх іншим.
Саме Джип є головним героєм, адже завдяки йому: крамниця перестала бути міражем, і батько побачив чари, в які давно перестав вірити. «Чарівна крамниця» характеристика продавця — Він був «дивний, блідий, темноволосий чоловік», мав вуха різного розміру, підборіддя, як носок черевика». — «Дістав у себе з голови скляну кульку». — У продавця в роті появляється то клубок, то кулька, а прейскурант він дістав із-за щоки. — Він, наче фокусник, потримав над вогнем палець, і той перетворився на паличку червоного сургучу. — Перетворився на кролика, тобто продавець робив усе, щоб підтвердити, що це «справжня чарівна крамниця».
Батько — це дорослий, який перстав вірити в дива. Він і не думав, що в крамниці може бути стільки чарівних речей. І до всіх чарів він відноситься з недовірою. Це реаліст, який втратив спроможність бачити дива.
Визначте сюжетні елементи композиційнуої
будови оповідання та завершіть схему ( в зошиті можна використовувати різні кольори😉)
Підказка!
1.Поміркуйте і визначте реальне та фантастичне (чарівне) у творі.
3.Продемонструйте застосування автором антитези "хороший- поганий".
4.Охарактеризуйте образ продавця крамниці.
5.Події, які розгортаються у творі, - це фокуси чи магія? Хто в оповіданні здатен дати відповідь на це запитання? Чому?
6.Випишіть приклади використання художньої деталі.
7.Літературознавці стверджують, що оповідання має відкритий фінал. Чи згодні ви з ними? Чому?
Підсумок до теми "Світова новела"
Підсумок до теми "Світова новела"
Узагальнення з теми "Новела"
(Результати теста сфотографувати і надіслати)
(Результати теста сфотографувати і надіслати)
В зошиті повинна бути записана тема, виписані приклади художньої деталі. накреслена схема
Дякую за старанність!
Виконані завдання потрібно відсканувати чи сфотографувати, надіслати мені на електронну адресу: rogovairina4@gmail.com.Перевірю і надішлю оцінку.
Кожного дня отримую багато листів і дуже вдячна всім за роботу! Молодці! Прошу не забувати вказувати своє прізвище та ім'я.
Використані джерела: http://ae-lib.org.ua/texts/wells__magic_shop__ua.htm
Немає коментарів:
Дописати коментар