понеділок, 7 грудня 2020 р.

«Герой нашого часу» . Історія створення. Композиція







Для повторення!   

1. Прочитай!

Історія створення

Задум

Свій твір Михайло Юрійович почав писати в 1836 р Яскравим прикладом для нього був Пушкін, який показав свого сучасника в знаменитій поемі «Євгеній Онєгін».

За ідеєю Лермонтова, головний герой - гвардійський офіцер Печорін. Його Михайло Юрійович задумав зобразити як одного з представників столичного життя. Але в 1837 р Лермонтов, який написав вірш «Смерть поета», був арештований і висланий на Кавказ. Після цього посилання повертатися до задуманого він вже не побажав.

 

 Період створення роману - з 1837 р по 1840 р

Твір складається з ряду повістей. В якій вони були написані послідовності, достеменно невідомо. Є тільки припущення про те, що найпершою вийшла з-під пера автора «Тамань», а після - «Бела», «Фаталіст» і «Максим Максимович». Спочатку повісті замислювалися у вигляді окремих фрагментів із записок офіцера. Однак після вони стали цілим ланцюгом творів, пов'язаних спільними персонажами.

2. Прослухай!


3. Накресли в зошит!















4. Розглянь!















Роман «Герой нашого часу» М. Ю. Лермонтова можна віднести до першого соціально-психологічного і філософського твору в прозі. В даному романі автор спробував відобразити пороки всього покоління в одній людині, створити багатогранний портрет.

 Печорін є складною і суперечливою людиною. Роман включає в себе кілька повістей, і в кожній з них герой відкривається перед читачем з нового боку.

 Тема роману

 Про що роман «Герой нашого часу»? Про ситуацію, що склалася в суспільстві в період 30-х - 40-х років  ХІХ-го ст., яку прийнято називати «міжчасовою». Справа в тому, що в ці роки спостерігалося бурхливий процес зміни ідеалів. На це людей підштовхнуло повстання декабристів. Поразка спроби повалення влади говорило про помилковість революційних переконань. Суспільство розчарувалося в ідеалах, висунутих декабристами, але ще не сформувало інших цілей. Все це призвело до того, що жили в той період молоді люди, в тому числі і сам Лермонтов, які відносилися до «втраченого покоління», що знаходиться на життєвому роздоріжжі. Творіння спочатку було названо автором «Один з героїв початку століття». На думку багатьох сучасників, в такому варіанті проглядалася полеміка з романом Альфреда Мюссе - французького письменника, який створив «Сповідь сина століття». Проте напрям думки російського автора було зовсім іншим. Він створив зовсім не типаж «дитя століття», а цілісну особистість, наділену героїчними рисами і вступає в нерівну боротьбу з навколишньою дійсністю. Саме тому слово «герой» в назві роману більш ніж доречно. Однак в цілому назву носить іронічний відтінок. Але падає він на слово «нашого». При цьому автор робить акцент на всій епосі, а зовсім не на одну людину. У своєму «Передмові» до твору Лермонтов сам дає тлумачення його назві. Він вказує на те, що головний герой оповідання є портретом, складеним з пороків усього покоління того часу, в якому втілилися риси, характерні для свідомості людей, що жили в 30-х роках 19-го століття.


Немає коментарів:

Дописати коментар